Wpisy dla daty: 31-10-2012

Na zakupy warto wybierać się najedzonym

Dodano dnia: 31-10-2012, Zastosowane tagowanie: żywność, asortyment, produkt

Jeśli miałbym znaleźć najważniejszą zasadę, jaka powinna przyświecać naszym codziennym zakupom, powiedziałbym: należy iść na nie z pełnym żołądkiem. Dlaczego? Sprawa jest prosta - nie tylko badania, ale również własne doświadczenie, wskazują, że wybierając się do sklepu „na głodniaka” kupimy więcej niepotrzebnych rzeczy.Jeśli jesteśmy głodni, na widok jedzenia nasze usta zaczyna wypełniać ślina. I wszystko wtedy wydaje się znacznie bardziej apetyczne. Hormony w mózgu buzują przesłaniając zdolność do racjonalnego myślenia.Skutek jest łatwy do przewidzenia - wydajemy znacznie więcej pieniędzy, bo w naszym koszyku znalazły się produkty na które po prostu „mieliśmy smaka”.Rada jest więc następująca: zjedzmy coś przed zakupami. Nie musi to być wcale syty obiad. Wystarczy skromna przekąska, która chociaż na kilkanaście minut spędzonych w sklepowych alejkach powstrzyma burczenie w brzuchu i niekontrolowaną produkcję śliny. Pozwoli nam to zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i jedzenie, które kupione na zapas mogłoby się po prostu zepsuć.

Facet i przymierzalnia

Dodano dnia: 31-10-2012, Zastosowane tagowanie: asortyment, produkt

Chyba każdy mężczyzna na widok kolejki do przymierzalni dostaje ataku dreszczy i białej gorączki. Zwłaszcza, jeśli musi w tej kolejce stać i czekać, aż zwolni się jedna z kabin. I choć dla wielu przedstawicieli płci brzydszej będzie to zajęcie niezwykle stresogenne, warto zacisnąć zęby i odstać swoje. Choćby po to, żeby w domu nie okazało się, że jednak kupiło się coś co zupełnie nie pasuje.I choć przyłożenie swetra (o zgrozo rozpiętego na wieszaku) można uznać od biedy test dopasowania koloru i faktury materiału, to dopiero przymiarka pozwoli ocenić, czy faktycznie dobrze wyglądamy w tym ubraniu. Dotyczy to również spodni koszulek i koszul, które również ciągle przymierzane są „na oko”. A potem okazuje się, że t-shirt jest zbyt ciasny, spodnie uwierają w kroku, a sweter drapie okrutnie szyję.Dlatego warto się przemóc i skorzystać z przymierzalni. Dzięki temu mamy szansę uniknąć stresów związanych z niedopasowanymi ciuchami, oraz tych, których z pewnością przyprawi nam niezadowolona z naszego wyglądu partnerka.

Zapach świeżego pieczywa w sklepie

Dodano dnia: 31-10-2012, Zastosowane tagowanie: porady, wyprzedaż, sklep

Wchodzimy do supermarketu i pierwsze, co czujemy to zapach świeżo wyjętego z pieca pieczywa. Ślina napływa do ust i od razu robimy się głodni. Znajoma sytuacja prawda? A to wszystko jest dziełem sprytnych pracowników marketów odpowiedzialnych za zwiększenie sprzedaży.Jeśli już wchodzimy do marketu, to w 9 przypadkach na 10 jesteśmy tam by kupić coś do jedzenia. Najwięcej tego typu produktów kupimy, gdy jesteśmy głodni. A jak spowodować uczucie głodu? Najlepiej wystawiając klientów na działanie apetycznych zapachów. Do takich zalicza się właśnie woń świeżo upieczonego chleba.Nie ma już chyba więc chyba w Polsce supermarketu, który nie oferowałby samodzielnie wypiekanego pieczywa. Bo choć z etycznego punktu widzenia taka aromaterapia jest zwykłą manipulacją, to jednak nikt nie czuje się z tego powodu źle. Ani sprzedawcy (którzy mają większy zysk), ani tym bardziej konsumenci, którzy z radością schrupią jeszcze ciepłe bułeczki.

http://tabletkinaodchudzanie.co/dieta-z-uzyciem-jagod-goji-korzysci